Események betöltése

L1 Dance Fesztivál

  • Ez az esemény elmúlt.
  Budapest Budapest, Magyarország
  Izraeli Kulturális Intézet
Honlap:
http://www.izraelikultura.hu/
   

Az L1 Egyesület 2016-ban 15. alkalommal szervezi meg éves kiemelt eseményét az L1danceFest-et, benne szimpóziumok, 3 napos workshop blokk és 3 napos showcase program.

L1danceFest 2016 – 15 év!

Az L1 Egyesület 2016-ban 15. alkalommal szervezi meg éves kiemelt eseményét az L1danceFest-et.
A 2002 óta létező fesztivál a kezdeti időkben csak egy-egy nap erejéig fogadott nemzetközi vendéget, majd folyamatosan hívott meg külföldi művészeket. Az elmúlt években (nagy örömünkre) igazi nemzetközi táncfesztivállá válhatott, egyedüliként Magyarországon.
A korábban tíznapos esemény, 2006-tól ötnapos seregszemlére rövidült. Mégis egyre több külföldi produkciót látott vendégül, általában osztott este keretében, és kiemelten kezelte a magyar művészek megmutatkozási lehetőségét is.
Most jubileumra készülünk, aminek alkalmából 10-napos eseménnyé duzzadt az alapfesztivál, benne 3-napos szimpózium, 3-napos workshop blokk, 1 designer-együttműködés és 3-napos showcase program.
Örülnénk megosztani ezt a momentumot Önökkel is.

Tervezett beosztás:
szeptember 13-15. Collectivity/Responsibility/Performativity címen SZIMPÓZIUM meghívott, nemzetközi vendégekkel, panel-vezetőkkel
szeptember 16-18. WORKSHOP-ok
szeptember 19. MAGYAR RUHATERVEZŐK bemutatkozása (akikkel az elmúlt években rendszeresen együttműködtünk)
szeptember 20-22. RÖVID DARABOK (max 15 perces) a korábbi vendégeink új munkáiból

L1danceFest blog-oldal

PROGRAM
Szeptember 13. (kedd)
13.30 CEU Christine BORCH (DK) From the forest to the sea
14.00 – 18.30 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 1. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
19.00 CEU Oleg SOULIMENKO (RUS/A) & Jasmin HOFFER (AT) Songs and Stories (ingyenes)

Szeptember 14. (szerda)
14.00 – 18.30 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 2. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
16.15 CEU T.BALI/ROSINFLUX (H) Hanginstalláció (ingyenes)
19.00 CEU Dame de Pic/cie. Karine PONTIES (FR/BE) Havran (ingyenes)

Szeptember 15. (csütörtök)
14.00 – 19.10 CEU Collectivity/Responsibility/Performativity Szimpózium 3. nap (ingyenes, előzetes regisztrációval látogatható, angol nyelven)
20.30 RS9+ Vallai Kert Dominik GRÜNBÜHEL (AT) & Luke BAIO (GB) Ohne Nix

Szeptember 16. (péntek)
11.00 – 13.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
13.30 – 15.00 Trafó Stúdió ZENON Dance Company (USA) repertoár táncóra
15.00 – 16.30 Trafó Stúdió jaro viňarský (SK) kortárs táncóra
17.30 MAMŰ Test-Vonal kiállítás kurátor: KOROKNAI Zsolt DLA (H) kiállítás-záró
Valencia JAMES (BDS) AI_am projekt
HARSÁNYI Réka & SZŰCS Dóra Ida (H) Születés

SZŰCS Réka (H) táncfilmek
KOROKNAI Zsolt & LADJÁNSZKI Márta (H) Szinguláris Rezonancia Performansz
HORVÁTH Helén Sára (H) Transzcendens, média alapú spirituális grafikák
19.00 RS9+ Vallai Kert Cédric DUPIRE & Gaspard KUENTZ (FR) We don’t care about music anyway filmvetítés (ingyenes)

Szeptember 17. (szombat)
11.00 – 16.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
16.30 – 18.30 Trafó Stúdió VASS Imre (H) Táncra várva kurzus
19.00 RS9+ Vallai Kert John HEGRE (NO) Koncert / Céline LARRÈRE (FR) & John HEGRE (NO) Average Bastards (ingyenes)

Szeptember 18. (vasárnap)
11.00 – 15.00 Trafó Stúdió Tomáš MORÁVEK (CZ) fény-workshop
15.00 – 16.30 Trafó Stúdió BAKÓ Tamás (H) kortárs táncóra
16.30 – 18.30 Trafó Stúdió Tami LEBOVITS (IL) In connection táncóra
19.00 RS9+ Vallai Kert KOVÁCS Gerzson Péter/Tranzdanz & ÁGOSTON Béla (H) A csárdás-ápolás művészete

Szeptember 19. (hétfő)
17.00 RS9+ Vallai Kert ZIGGURAT Project (H) Floating munka-bemutató
18.30 MU Színház Céline LARRÈRE (FR) Papalačinke
19.00 MU Színház L1 Egyesület (H) LÚDBŐR catwalk bemutató
21.00 MU Színház FEKETE Péter Géza (H) & VARGA Zsolt (H) és barátai koncert

Szeptember 20. (kedd)
16.30 Szlovák Intézet Budapest Roland SZABO (SK/H) L1danceFest – My point of view fotókiállítás-megnyitó
18.30 MU Színház KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 MU Színház showcase program 1
JOBBÁGY Bernadett & KERTÉSZ Endre (H) A Way Inside
ZENON Dance Comp. (USA) my very empty mouth
Uri SHAFIR (IL) The Koloklum
PATAKY Klári Társulat (H) we live happily részlet
tanzfuchs produktion/Barbara FUCHS (D) Ariel’s world bemutató előtti részlet
VerTeDance/Halka Třešňáková (CZ) Heroine West bemutató előtti részlet
Valencia JAMES (BDS) Between the World and Me bemutató

Szeptember 21. (szerda)
18.30 Bakelit MAC KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 Bakelit MAC showcase program 2
Ruri MITO (J) workshop-bemutató
Martine PISANI (FR) Jardin et Travaux részlet
Francesca FOSCARINI (IT) Grandmother
Chris LEUENBERGER (CH) & Matthew ROGERS (USA) Desire & Discipline bemutató előtti részlet
SZENTE Borbála (H/D) & Beto REA (MEX/D) Suspension bemutató
two-women-machine-show (DK) A solo for the Duo munkabemutató részlet
BERGER Gyula/ZÉRÓ BALETT (H) Spiral Inputs bemutató előtti részlet

Szeptember 22. (csütörtök)
16.30 NTSZ–Marczi Közösségi Tér Talking through V4+ nyitott beszélgetés
18.30 NTSZ–Marczi Közösségi Tér KOVÁCS Kata (H/D) Blond Lady performance
19.00 NTSZ–Marczi Közösségi Tér showcase program 3
Daniel RAČEK & Anna SEDLAČKOVÁ (SK) The Elegance of Quantum Bunny részlet
Ruri MITO (J) Matou
GÓBI Rita (H) & Andrea MILTNEROVÁ (CZ) Counterpoint bemutató részlet
BLASKÓ Borbála (H) Hekabé részlet
HARASZTI-ZWIEP Adrienn (H) Kifordítva
Nadar ROSANO (IL) Red Belt
21.30 EMELJÜK POHARUNKAT! FESZTIVÁLZÁRÓ KOCCINTÁS

KÍSÉRŐ PROGRAMOK
Szeptember 6–20. two-women-machine-show (DK) A Solo for the Duo című új bemutatóján dolgozik az L1 Egyesület rezidenseként

Szeptember 12–20. Ruri MITO (J) műhelymunka (zártkörű – előzetes jelentkezéssel látogatható)

Szeptember 21. Bakelit MAC Kiégő Izzók (H) FACE 2.1

Szeptember 14–16. MAMŰ Test-Vonal kiállítás kurátor: KOROKNAI Zsolt DLA (H)

Szeptember 14. 11.00 – 13.00 MTF Kazinczy NANOHACH/Michal ZÁHORA (CZ) kortárstánc kurzus és DEVOID stúdió-prezentáció

Szeptember 15. 10.00 – 13.00 VDP? (Visegrad Dance Platform?) konferencia (zártkörű)

Szeptember 20 – október 14. Szlovák Intézet Budapest Roland SZABO (SK/H) L1danceFest – my point of view fotókiállítás

Főszervező: L1 Egyesület
Művészeti vezető és programkurátor: Ladjánszki Márta (L1-tag)
Házigazdák: Kovács Noémi Anna, Varga Zsolt (L1-tagok)
Talking through V4+ beszélgetések vezetője: Bálint Orsolya (L1-tag, KÖM-tag)
Fordítás: Máthé Kiss Simona, Komjáthy Zsuzsanna (L1-rezidens 2016, KÖM-tag), Varga Zsolt (L1-tag)
Sajtómunkatárs: Vég Szilvia
Logisztika és önkéntesek szervezése: Szilágyi Enikő (L1-tag)
Fő dokumentáció: Lajti Balázs, Roland Szabo (L1-tag)
Grafika: Korolovszky Anna

Fő támogatók: L1 Egyesület, EMMI, NKA

Befogadó helyszíneink:
Bakelit MAC, CEU (Central European University), Magyar Táncművészeti Főiskola, MAMŰ Galéria, MU Színház, Műhely Alapítvány–Trafó stúdió, Nemzeti Táncszínház–Marczi Közösségi Tér, RS9+ Vallai Kert, Szlovák Intézet Budapest Galériája

Együttműködő és támogató szervezetek:
CEU CAC, Cseh Centrum Budapest, Dán Királyság Nagykövetsége, Magyarországi Észt Intézet, Francia Intézet Budapest, Goethe Intézet Budapest, Horvát Nagykövetség, Izrael Állam Nagykövetsége, Izraeli Kulturális Intézet Budapest, Japán Alapítvány Budapest, Lengyel Intézet Budapest, Norvég Nagykövetség, Osztrák Kulturális Fórum, Szlovák Intézet Budapest

Médiatámogatók:
Pesti Est, Magyar Színházi Portál, táncélet.hu, Táncművészet, Tánckritika.hu, Félonline.hu, IAM

Művészeti együttműködő partnerek/:
Artista, Barbro Design, Manier, Mei Kawa, Romani, TiCCi Rockabily Clothing, Zagabo

Egyes előadások támogatói:
Tanzhaus nrw, Kulturamt der Stadt Köln, Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes NRW, Landesbüro Freie Darstellende Künste, RheinEnergieStiftung Kultur, Fonds Darstellende Künste és iDAS NRW, Zéró Balett, Tanzhaus Zürich, Théâtre Sévelin 36, Dampfzentrale Bern, Plum Yard Malovice, Stadt Bern, Kanton Bern, Burgergemeinde Bern, Gesellschaft zu Ober-Gerwern, Nadace život umělce, Pro Helvetia, Brigittines, Centre for movement City of Brussels, Ministry of Culture of Fédération Wallonie-Bruxelles, Service danse, Wallonie-Bruxelles Théâtre/Danse, Budapesti Francia Intézet, The Ministry of Culture of the Slovak Republic, Literary Fund, MA 7, TQW, Arti e Spettacolo L’Aquila, Teatro Nobelperlapace di San Demetrio (AQ) ed Associazione Culturale VAN, Theaterschool, Amsterdam, Cseh Kulturális Minisztérium, Motus o. s. – Producers of the Alfred ve dvoře Theatre Prague, SE.S.TA – Centre for Choreographic Development in the Czech Republic, Ponec Theatre Prague, Alta Studio Prague, Nemzetközi Visergrádi Alap (VARP-PA), Sín Kulturális Központ, Orkesztika Alapítvány – MOHA-Mozdulatművészek Háza, TranzDanz, Ministère de la Culture et de la Communication-DRAC Ile de France, Breaking Gourd festival, Conder/dance, Ministry of Foreign Affairs Israel, The Choreographers Association (IL), Ministerstvo kultury ČR, Konzervatoř Duncan centre, Balada SITE, Tanec Praha/PONEC – the dance venue, Trans Europe Halles, Be SpectACTive! program, „Störung/Hafraa” Yasmeen Godder Studio–Theater Freiburg együttműködési projekt, Hazira, Studio Yasmeen Godder, Theatre Freiburg, The German Federal Cultural Foundation, The Choreographers Association, German Federal Cultural Foundation, danceWATCH, Prague City Hall, K.A.I.R. Université Paris 8, STUDIO SHAIPROD

A szimpózium programjára az előzetes online regisztráció szükséges, a program ingyenes. Részletek a web-oldalon.
A workshopokra előzetes bejelentkezés szükséges.
A műsorváltozás jogát fenntartjuk.
Jegyek az előadások helyszínein, illetve az ismert jegyirodákban és online is kaphatók.

Bakelit MAC, 1095 Budapest, Soroksári út 164. www.bakelitstudio.hu
CEU (Central European University), 1051 Budapest, Nádor u. 9. www.ceu.hu
Magyar Táncművészeti Főiskola, 1075 Budapest, Kazinczy u. 42–46. www.mtf.hu
MAMŰ Galéria, 1071 Budapest, Damjanich u. 39. www.mamusociety.wordpress.com
MU Színház, 1117 Budapest, Kőrösy J. u. 17. www.mu.hu
Műhely Alapítvány–Trafó stúdió, 1094 Budapest, Liliom u. 41. www.wsf.hu
Nemzeti Táncszínház–Marczi Közösségi Tér, 1022 Budapest, Marczibányi tér 5/A www.nemzetitancszinhaz.hu /www.marczi.hu
RS9+ Vallai Kert, 1075 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 10. www.rs9.hu
Szlovák Intézet Budapest Galériája, 1088 Budapest, Rákóczi út 15. www.mzv.sk/sibudapest

L1danceFest 2016 – 15 év!

scroll down for English— Az L1 Egyesület 2016-ban 15. alkalommal szervezi meg éves kiemelt eseményét az L1danceFest-et. A 2002 óta létező fesztivál…

  • Ha tetszett a cikkünk, támogass minket! Ezzel hozzájárulhatsz ahhoz, hogy zsidó közösségi portálként minél több és színesebb anyagot közölhessünk a Kibicen. Minden adományt szívesen veszünk! Bankszámlaszám: CIB 10701324-67817975-51100005


    Egyszeri támogatás:

    Havi támogatás: