
DIY Zsidóság
- Ez az esemény elmúlt.
![]() Tu biSvát: Személyes édenkert – hol van az Éden?
Uralkodunk a természet felett avagy gondoskodunk róla? Milyen növényhez hasonlatos az ember, és miért van a föld alatt a fák gyökere?
Az előadás és beszélgetés után elkészítjük saját Tu biSvát széder tálunkat.
A Budapest JCC – Bálint Ház programsorozatot indít mindazoknak, akik szeretnék a zsidó ünnepeket testközelből megismerni.
Gyere el, ha…:
Nálunk nincs elvárás, nincs ítélkezés, és sem nyelvtudás, sem bármilyen előképzettség nem szükséges.
A programok az ünnepekhez igazodnak, és azok gyakorlati megvalósításához adnak segítséget. Az egyes alkalmakon először egy előadás keretében elméleti, majd gyakorlati formában ismerkedhetsz meg az ünnepek megtartásának részleteivel. Programtartók
![]()
Jelentkezz, regisztrálj, gyere!
![]()
Az esemény klub jellegénél fogva kizárólag az első 15 jelentkezőt tudjuk csak regisztrálni és beengedni a terembe.
Belépő: 1500 Ft / alkalom, családi jegy (két felnőtt részére): 2500 Ft / alkalom
Gyerekeknek 14 éves korig ingyenes a program. A jegy magában foglalja az Éden játszóház használatát gyeremek(ei)d számára, felügyelettel, az alkalom témájához kapcsolódó foglalkozással, és egy könnyű ebédet minden résztvevőnek. Helyszín
![]() JCC Budapest – Bálint Ház (1065, Révay utca 16.)
Szervező A szeminárium főtámogatója a Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítvány (MAZS), amely 1991-ben jött létre, az The American Jewish Joint Distribution Committee (JDC) magyarországi szervezeteként. A kiemelten közhasznú szervezet célja, hogy hozzájáruljon a zsidó identitás kialakításához és megtartásához.
A MAZS Alapítvány hazánk legnagyobb zsidó humanitárius szervezete. Küldetése 26 éve változatlan: jóléti és szociális programok keretében segítséget nyújt elsősorban idős holokauszt-túlélőknek és rászoruló gyermekes családoknak. Ezenfelül közösségépítő és önkéntes programjaival erősíti a zsidó identitást és összetartozást. Az elesettek iránti felelősségvállalást évről évre nagyobb energiákkal, ám kifinomultabb eszköztárral valósítja meg, amely a támogatottak testi és lelki egészségét egyaránt szem előtt tartja.
A JDC/Joint „újkori” története Magyarországon, 38 év illegalitás után 1991-ben indult újra, ekkor hozta létre a nemzetközi szervezet a ma is működő JDC-MAZS Alapítványt. Elsőként az idős túlélők megsegítésére megalakult a Holokauszt Túlélők Programja. Kezdetben a legfontosabb feladat a segélyek folyósítása volt, de fokozatosan előtérbe került a rászorulóknak nyújtott szolgáltatáscsomagok kidolgozása, bevezetése és rendszerbe foglalása, valamint a kapcsolatépítés és a közösségi élet felélesztése is.
Az alapítvány jelenleg három fő területen – Szociális támogatás, Közösségépítő programok és Általános humanitárius programok – 9 programot működtet: Bálint Ház, Holokauszt Túlélők Programja, Intergenerációs Program, Jaffe Zsidó Családsegítő, Judafest Utcafesztivál és Zsidó Filmfesztivál (ZSIFI) és a Narancsliget Adományközpont. ![]() Belépő: 1500 Ft, Családi jegy 2500Ft
|