Film készül a lengyel hősnőről, aki több ezer zsidó gyereket mentett meg

Gal Gadot főszereplésével készül film Irena Sendlerről, aki zsidó gyerekek ezreit mentette meg a II. világháború alatt és a holokauszt alatt.

A lengyel katolikus Sendler szociális munkásként dolgozott, a háború idején pedig részt vett a Żegota (Zsidómentő Tanács) ellenállási mozgalomban a németek által megszállt Varsóban. Társaival együtt 2500 zsidó gyereket mentett ki a varsói gettóból, majd hamis papírokkal ellátva, családoknál és árvaházakban helyezte el őket.

Gal Gadot és Irena Sendler

Sendlert 1943-ban a Gestapo letartóztatta, kegyetlenül megkínozták, majd halálra ítélték, de a Żegota közbenjárásável, mely megvesztegette a németeket, a végül megmenekült. Sendler a háború végéig elrejtőzve élt, továbbra sem abbahagyva a zsidó gyerekek mentését.

A Warner Bros-nál készülő produkciót forgatókönyvét Justine Juel Gillmer írja, arról egyelőre nincs információ, mikor kezdődik a forgatás.

  • Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.

    Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

    Támogatom»

Facebook
Twitter
Tumblr
Email
WhatsApp