Szélsőjobboldali portálok posztoltak fotót az átragasztásról, amely a frissen elnevezett I. kerületi parkban történt.
Jeruzsálem parknak nevezték el Budapest I. kerületében a Clark Ádám tér-Lánchíd utca-Friedrich Born rakpart által határolt területet. Tarlós István főpolgármester az avatáson azt mondta, a kiválasztott helyszín szimbolikus jelentőségű.
Jeruzsálem kivételes fejlődéstörténetét annak a százezernyi magyarnak, köztük budapestieknek is köszönheti, akik évszázadok alatt a jobb élet reményében kivándoroltak, és új hazát építettek maguknak – mondta Tarlós István, hozzátéve, hogy a városfalon túli egyik első lakónegyedet ma is magyar negyedként emlegetik.
Az Adolf Hitler nevére átragasztott tábla képe az interneten terjed. Szerkesztőségünknek egyelőre nincs információja arról, hogy csak manipulált képről van-e szó, vagy tényleg megtörtént az átragasztás. A nagyközönség számára azonban a Facebook, mint információs eszköz ma már sokszor többet jelent, ezért a kép mindenképp káros a magyar zsidóságra nézve.
A Lánchíd közelében neveztek el parkot Jeruzsálemről – Kibic Magazin
Jeruzsálem parknak nevezték el Budapest I. kerületében a Clark Ádám tér-Lánchíd utca-Friedrich Born rakpart által határolt területet. Tarlós István főpolgármester szerint a kiválasztott helyszín szimbolikus jelentőségű. A névadó ünnepségen vasárnap Tarlós István főpolgármester azt mondta, Budapest talán legfontosabb jelképe, a Lánchíd közelsége szimbolikus jelentőségű, és a hely fontosságáról tanúskodik.
-
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!