Az elmúlt években egész iparág épült ki a béranya-szolgáltatásra, amelyet a helyi kedvező tarifák és nem túl szigorú jogszabályok miatt Nepálba szerveztek ki. Az izraeli kneszet 2014-ben szavazta meg azt, hogy a külföldi béranyáktól született és honosított gyerekek, valamint az őket gondozó homoszexuális párok ugyanolyan jogokkal rendelkezzenek, mint a heteroszexuális házaspárok.
Az elmúlt években egész iparág épült ki a béranya-szolgáltatásra, amelyet a helyi kedvező tarifák és nem túl szigorú jogszabályok miatt Nepálba szerveztek ki, különösen, miután Thaiföld és India megtiltotta a hasonló programokban a részvételt külföldiek számára. Bár kritikusok szerint a béranya-szolgáltatással visszaélnek a legszegényebb országokban élő nők kiszolgáltatottságával, a program nagyon népszerű a nyugati állampolgárok körében, akik odahaza alig találnak ilyen jelentkezőket.
Az izraeli kneszet 2014-ben szavazta meg azt, hogy a külföldi béranyáktól született és honosított gyerekek, valamint az őket gondozó homoszexuális párok ugyanolyan jogokkal rendelkezzenek, mint a heteroszexuális házaspárok. A törvényt egyedül a Naftali Bennett vezette Zsidó Otthon párt képviselői nem szavazták meg.

Az egyik legnagyobb cég a Nemzetközi Tammúz Béranyaszolgálat, amely nemcsak izraeli, hanem európai melegpároknak és egyedülálló személyeknek is vállal szolgáltatást. A teljes program közel két évig tart, és összesen 35 ezer dollárba kerül az utazási költségeken kívül. A bírálatokat alátámasztani látszik, hogy a cég részletes ártájékoztatója szerint a költségek kevesebb mint 10 százalékát jelenti a béranya számára kifizetett díj, a többi orvosi, jogi és közvetítői jutalék. A programban résztvevő párok jellemzően a terhesség utolsó heteiben érkeznek Nepálba, és a DNS-vizsgálatok elvégzése, valamint a honosítási engedélyek kézhezvétele után utaznak haza a néhány hetes csecsemőkkel.
Izraeli és nemzetközi gyermekvédelmi szervezetek figyelmeztetnek azonban arra, hogy a külföldi béranyaprogramot olyan személyek is igénybe vehetik – erre volt már példa –, akiket korábban pedofil szexuális bűncselekmények miatt elítéltek. Egyes vizsgálatok szerint a homoszexuális párok által gondozott gyermekek nagyobb arányban vannak kitéve zaklatásnak, de ezt az állítást melegjogi szervezetek nem fogadják el.
A teljes cikk itt olvasható.
-
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!